Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Szczecinie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych publicznych podmiotów. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Szczecinie.
Status strony pod względem dostępności zgodnie z ustawą
Strona jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń zamieszczonych poniżej.
Treści niedostępne
- Zdjęcia nie posiadają opisów
- Mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności
Treści dostępne
Strona jest wyposażona w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące:
- zmiana wielkości czcionki
- podświetlane linki
- całość serwisu oparta jest na stylach CSS
Weryfikacja dostępności :
Deklaracja dostępności została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2024-03-27. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny poradni.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Szczecinie dołoży wszelkich starań, aby dostępność i użyteczność strony internetowej była na poziomie WCAG 2.1
DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Szczecinie składa się z osobnego budynku położonego w centrum miasta.
Infrastruktura zewnętrzna głównego budynku :
- wejście do budynku możliwe jest od strony ulicy Alei Papieża Jana Pawła II 2
- Aby dostać się do sekretariatu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 jest konieczność wejścia po schodach. Sekretariat umiejscowiony jest na wysokim parterze budynku.
- wejście główne nie posiada podjazdów i ramp dla wózków inwalidzkich Infrastruktura wewnętrzna budynku
- brak pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych, wind, toalet dla osób niepełnosprawnych
Informacja o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych: Brak miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych będących w posiadaniu Poradni. Istnieje jedynie możliwość skorzystania z miejsc parkingowych należących do miasta zlokalizowanych przy budynku Poradni.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym: do budynku Poradni ma prawo wejść osoba z psem przewodnikiem/asystującym.
Informacja o możliwości skorzystania z języka migowego na miejscu lub online. Istnieje możliwość skorzystania z komunikacji z osobą, która posługuje się językiem migowym, po uprzednim uzgodnieniu.
Informacje dla osób niewidomych i słabo widzących. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidzących i słabo widzących.
INFORMACJE NA TEMAT PROCEDURY ODWOŁAWCZEJ
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie INFORMACJE NA TEMAT PROCEDURY ODWOŁAWCZEJ później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie można złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich. https://www.rpo.gov.pl/pl
INFORMACJE ZWROTNE, DODATKOWE I DANE KONTAKTOWE
Adres: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 Aleja Papieża Jana Pawła II 2
Telefon: 91 4339040 sekretariat Poradni
mail: ppp1@miasto.szczecin.pl
Powyższymi drogami można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.